Öğrenme Tasarımları (MERSİN)

Öğrenme Tasarımları
Etkinlik Tipi KİŞİSEL GELİŞİM
Etkinlik Mekanı Vista Boutique Hotel
Adres MERSİN, Akdeniz, Vista Boutique Hotel
Başlama Tarihi 21.12.2019 - 20:20
Bitiş Tarihi 21.12.2019
Ücret 40,00 TL
Organizatör Bilgileri PechaKucha Mersin - 532 658 22 79
Etkinlik Detayı

Amerika'da  fark yaratanlar programına seçilen ve tüm dünyadan seçilen 12 proje arasına giren ilk Türk sosyal girişim kurucusu, Oyun ve Öğrenme Tasarımcısı Tuğba Çanşalı, Pecha Kucha Nights Mersin Volume 2’de bizimle olacak. 
Tuğba Çanşalı, KamuYönetimi Bölümünü okuduktan sonra yüksek lisansını Amerika’da SIT Enstitüsünde ‘Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim’ alanında yaptı. Uzun yıllardır deneyimsel öğrenme ve yaratıcı eğitim metotları alanında çalışan Tuğba Çanşalı, Avrupa Konseyi/Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi eğitim danışmanlığı ve bir çok uluslararası ve ulusal eğitimin koordinasyonunu ve program tasarımını yaptı. 2006 yılında RCBS/Avrupa Konseyi Avrupa Akdeniz Gençlik programı Bölgesel Kapasite Geliştirme ve Destek Programları uzmanlığını yürüttü ve Erasmus gibi bir çok Avrupa Birliği programının eğitmenliğini yaptı. Avrupa’nın bir çok ülkesinde organize edilen Toolfair adlı metot ve oyun fuarının Romanya ve Türkiye Koordinatörü olarak görev aldı.
2013 yılı itibari ile Öğrenme Tasarımları adlı sosyal girişimi kurdu. Öğrenme Tasarımları eğitimde yenilikçilik ve yaratıcılığı geliştirme vizyonuyla çalışarak, kurumların ihtiyaçlarına özel oyunlar tasarlamakta ve yaratıcı eğitim programları geliştirmekte.  Bu oyunbaz ekip şu ana kadar 67 farklı oyun geliştirdi ve bu oyunlarla Türkiye, Avrupa, Amerika ve Güney Amerika'ya ulaştı. Son dönemde geliştirdikleri TEK adlı toplumsal cinsiyet eşitliği ödülüyle Amerika'da  fark yaratanlar programına seçilen Öğrenme Tasarımları,  tüm dünyadan seçilen 12 proje arasına giren ilk Türk sosyal girişim oldu. 
Mersin’de herkesin bildiği ya da kimsenin bilmediği yaratıcı işler yapan ve fikirleri olan insanları bir araya getirmek için düzenlenen bu samimi gecede sen de bize katılmak istersen