Pozanti Asmacik 2000 Rakiminda Doga Yürüyüsü (ADANA)

Pozanti Asmacik 2000 Rakiminda Doga Yürüyüsü
Etkinlik Tipi DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
Etkinlik Mekanı Pozantı Asmacık
Adres ADANA, Pozantı, Gökbez
Başlama Tarihi 08.12.2019 - 07:00
Bitiş Tarihi 08.12.2019
Ücret 60,00 TL
Organizatör Bilgileri Adana Zirve Dağcılık - 505 523 54 11
Etkinlik Detayı

POZANTI ASMACIK (2000) RAKIMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

DETAYLAR:
PARKUR HAKKINDA:
Bu Pazar A ve B iki gurup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;

Adana Zirve dağcılık kulübü olarak 8 ARALIK 2019 pazar günü POZANTININ kuzey batısı olan Torosların en güzel sedir ve ladin ağaçlarının bulunduğu 2000 rakımlı ASMACIK yaylasında yürüyeceğiz. Sabah saat 07:00 te Sıtkı Kulak Ortaokulu önünden kalkacak araçlarımız. saat 09:00 gibi Pozantıda kahvaltı ve alış veriş için mola verilecektir.(Arzu Lokantası)
Kahvaltı sonrası tekrar araçlara binilerek yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.

A GURUBU
Pozantı cezaevi mevkisinden başlayacak olan parkurumuz orman içinden kademeli yükselti alarak şekerpınarının vadi istikameti doğrultusunda karınca dağının güzel görselliği ile 6 km ilerleyip devam edecek olup çeşmeye varılacaktır burada yemek molasından sonra B grubundan ayrılacaktır.Pozantı istikametine dönerek aynı istikamet doğrultusunda Pozantı cezaevine doğru toplamda 12 km yürüyüşten sonra etkinliğimiz son bulacaktır

B GURUBU
B grubu ise A grubu ile yaklaşık 6 km beraber olup daha sonra yemek molasından sonra yükselmeye devam edecektir.Karınca Dağı görseliğinde sırt istikameti doğrultusunda devam edip 2000 rakıma ulaşacaklar burada fotoğraf molası verilecek olup daha sonra Pozantı istikametine dönerek aynı istikamet doğrultusnda Pozantı cezaevine doğru toplamda 18 km yürüdükten sonra A grubu katılımcılara katılarak etkinliği son bulacaktır.

A GRUBU KOLAY bir parkur olup sağlıklı her bireyin katılabileceği bir parkur türüdür
B GRUBU ZOR bir parkur olup dayanıklık ve perfonmans isteyen bir parkur türüdür.

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ : ALİ CAN
REHBER : SÜLEYMAN SARIGÜL
ARTÇI : DİDEM ÖZTÜRK
İLK YARDIM: Sultan CAN

HAREKET YERİ, SAATİ :
SITKI KULAK ORTAOKULU : 07 : 00


KAHVALTI : DÖRTLER KÖY KAHVESİ
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL
ALİ CAN :0505 523 5411
EMİN KANALMAZ : 0 535 305 45 06
Mustafa ÖZŞENER : 0 543 442 49 76

ULAŞIM BEDELİ: Katılacak sporcu sayısına göre imece usulüyle ayarlanmaktadır

Adana Zirve Dağcılık Kulübü olarak, yaptığımız bütün etkinliklerimiz sportif amaçlıdır.Ticari amacımız yoktur.

ZİRVE DAĞCILIK KULÜBÜMÜZ TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONUNA TESCİLLİDİR

Sevgili #Doğa Severler,
Adana Zirve Dağcılık Kulübümüzün düzenlediği Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü etkinliklerimize ( Antrenmanlarımıza ) katılmayı düşünüyorsanız, LÜTFEN yazımızın tamamını, eğer yürüyüşlerimize düzenli katılıyorsanız PARKUR ile ilgili açıklamayı DİKKATLİ bir şekilde okuyunuz.Doğa Yürüyüşlerimize yaşı ne olursa olsun, #inişli #çıkışlı #açık alanlarda #asgari 10 #kilometre yürüyebilecek her #sağlıklı #birey katılabilir. Ancak, herhangi bir sağlık probleminiz varsa, daha önce hiç #egzersiz yapmamışsanız veya 40 #yaş üzerinde iseniz yürüyüşe başlamadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmelisiniz.

Doğa Yürüyüşlerimiz Trekking yada Dağcılık #disiplin kuralları doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup, Turistik, #Piknik yada #Kır #Gezisi ile karıştırılmamalıdır.

ALTI kaymayacak ve mümkünse BİLEĞİ saran yüksek konçlu ayakkabı ( BOT ) kullanılması, rahat hareket edebileceği kıyafetlerin tercih edilmesi, ıslandığında hareketleri kısıtlayacak KOT vs. giysilerin giyilmemesi, yan askılı ÇANTA kullanılmaması, elleri boşta bırakacak şekilde, yeterli büyüklükte SIRT ÇANTASI kullanılması önemlidir.
Yürüyüşlerimizde ATEŞ yakılmaz, yüksek SESLE konuşularak diğer katılımcılar rahatsız edilmez.

* " KAMP ATEŞİ YAKILMAYACAKTIR"

** Doğaya saygı ile çıkıyoruz. Flora ve faunaya gerekli özeni gösteriyoruz. Toprağın üstünde kalıcı zararlar bıraktığı için, ATEŞ yakılmasına müsaade etmiyoruz.

ÖNEMLİ NOT
*Adana Zirve Dağcılık Kulübü olarak yayınladığımız etkinliklere katılan bütün sporcular bu metni okumuş ve kuralları biliyor olarak kabul ediyoruz.