YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını (HATAY)

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını
Etkinlik Tipi TİYATRO
Etkinlik Mekanı Antakya Kültür Merkezi
Adres HATAY, Antakya, Cumhuriyet Mah. Şehit Mustafa Sevgi Cad. No:8 Antakya Kültür Merkezi
Başlama Tarihi 21.10.2019 - 20:00
Bitiş Tarihi 21.10.2019
Ücret 50,00 TL
Organizatör Bilgileri Kaptan Yapım - 535 272 83 03
Etkinlik Detayı

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük YangınıGüngör Dilmen’den bir başyapıt, Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını 1. Hatay Komedi Oyunları Festivali kapsamında izleyici ile buluşuyor.

Sonu mutlu bitmemiş bir “aşk” uğruna neleri yakabilirsiniz ?Mektupları, resimleri, armağanları belki..Ama koca bir mahalleyi yakabilir misiniz ?“Dünyaları yakacak bir aşk” ise, o da mümkün..

Türk Tiyatro Edebiyatı’nın en önemli/değerli yazarlarından biri olan Güngör Dilmen’in, kendine özgü ve sıradışı diliyle yazdığı, Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını; 19. yüzyıl İstanbul’unda, Aksaray’da geçen , böyle emsalsiz bir aşkın öyküsü..

Saraydan mahalleye gönderilen güzel ve hüzünlü Mahitab'ın, kırılgan yürekli kemancı Artin'in, mahalledeki düzenin koruyucusu babayiğit tulumbacı reisi Abidin'in, zarif İstanbul beyefendisi Firuz Bey’in, altın kalpli çingene merzuka'nın, kahveci Salih Efendi’nin ve o küçücük mahalleye kocaman yüreklerini sığdırmış olan mahallelilerin; özlediğimiz eski İstanbul Şarkıları ile bezenmiş öyküsü..BİLET FİYATLARI : 


SALON :  60 TL


BALKON : 50 TL