YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ArtAntAkyA International Contemporary Art (HATAY)

ArtAntAkyA International Contemporary Art
Etkinlik Tipi SERGİ
Etkinlik Mekanı Antakya Anemon Otel
Adres HATAY, Antakya, Anemon Otel Antakya
Başlama Tarihi 24.10.2019 - 18:00
Bitiş Tarihi 27.10.2019
Ücret Ücretsiz
Organizatör Bilgileri Ansam Kültür Derneği - 533 469 18 41
Etkinlik Detayı

SANAT VE SANATÇI ANADOLUDA BULUŞUYOR


 


Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Orontes 4. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali yeni bir etkinlikle geliyor.  


Antakya Sizi Çağırıyor, Sanat Anadolu’da sloganıyla başlayan hazırlık çalışmaları 10.000’den fazla ziyaretçisiyle, 300 e yakın sanatçısıyla, 1.000’e yakın sanat eseriyle Sanatin Kalbinin Antakya’da atacak.


 


Ansam Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Oflazoglu tarafından yapılan açıklamada; Antakya’da gerçekleşecek Orontes 4. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali, ArtAntAkyA International Contemporary Art etkinliği ile gelmeye hazırlanıyor. ArtAntAkyA 4 gün süreyle Antakya Anemon otelde düzenlenecek. ArtAntAkyA’ya katılımlar Müzeler, Galeriler, Güzel sanatlar fakülteleri, Sanatçı Kolektifleri, Sanatçı İnisiyatifleri ve Koleksiyonerler olarak kabul ediliyor. 24 galeriye ev sahipliği yapacak olan ArtAntAkyA, sanatı, sanatçıyı ve sanatseverleri bir araya getiryor. 


 


Yurt içi ve yurt dışından galerilerin, müzelerin, sanatçıların, koleksiyonerlerin katılımıyla gerçekleşecek ArtAntAkyA, sanatı ve sanatçıyı sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Giderek artan ziyaretçi kitlesiyle, farklı alanlarda çalışan sanatçıların, tasarımcıların, girişimcilerin ve sektörün bütün bileşenlerini alternatif bir anlayışla büyük bir sanat platformuna dönüştürmeye çalışan ArtAntAkyA, ürettiğiniz işlerinizi sergilemek, tanıtmak ve bir sanat ağı kurmak için ulaşılabilir bir mecra sunmaktadır. Türkiye'nin en ücra köşelerine bile sanatın ve sanatçının taşınabilmesi amacıyla yola çıkarak oluşturulan ArtAntAkyA International Contemporary Art'a katılım için başvurular hala devam ediyor.