YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

Gerçekten Yaşıyormusun (ADANA)

Gerçekten Yaşıyormusun
Etkinlik Tipi KİTAP ETKİNLİKLERİ
Etkinlik Mekanı Orhan Kemal Kültür Merkezi
Adres ADANA, Çukurova, Belediye Evleri, 84119. Sk. No:3 D:1 Orhan Kemal Kültür Merkezi
Başlama Tarihi 15.10.2019 - 19:30
Bitiş Tarihi 15.10.2019
Ücret 50,00 TL
Organizatör Bilgileri Çukurova Üniversitesi Gönüllüleri Derneği - 533 967 10 87
Etkinlik Detayı

Aret VARYANTAN, Çukurova Üniversitesi Gönüllüleri Derneği yararına 15 Ekim Salı günü Orhan Kemal Kültür Merkezi'de sevenleriyle buluşacak...


 


Sana karşı dürüst olacağım.

Bugüne kadar herkes sana bir şeyler anlatmaya çalıştı. Ailen, öğretmenlerin, toplum, gazeteler, kitaplar... Sana nasıl yaşaman gerektiğini anlattılar, ne yapman gerektiğini ve kim olduğunu. Sen fazla bir şey istemedin aslında... Mutlu, başarılı olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yaşamak, kendini değerli hissetmek... Yaşadıklarınla, zamanla, ruhun, zihnin karıştı. Artık sana anlatılanlara da ruhun doydu.

Ben de çok sıkıldım. Mutluluk için, başarı için, kendim olmak için bana sürekli vaatlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan, öğretilerden...

Yıllarca yol aldım, oradan oraya sürüklendim... Sonunda cümleleri topladım. Ve elinde tuttuğun sayfalara taşıdım.

İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, "Gerçekten yaşıyor musun? Yoksa sadece nefes mi alıyorsun?"

Her cümlesi damıtılarak yazılmış, deneyimle ve gerçek hayatla boyanmış gerçeğimi paylaşıyorum. Klişelerden, basmakalıp sözcüklerden uzak yüreğimi ve dünyamı ardına kadar sana açıyorum. Günahlarınla, sevaplarınla, eksilerin artılarınla, karanlık noktalarınla, yaralarınla sen, sensin... Tüm kapılarını açacak, seni gerçekten yaşamaya götürecek bir tane gerçek var. Elinde tuttuğun sayfalar, onu sana göstermeye geldi.

Kitapları ve Yaşam Atölyesi ile yüz binlerce insana ulaşan Aret Vartanyan, Gerçekten Yaşıyor musun?'da kendimiz olabildiğimiz, hayallerimizi yaşadığımız ve son nefeste "İyi ki yaşadım!" diyeceğimiz bir yaşamın sırlarını paylaşıyor.


 


-Biletler Bolulu Hasan Usta'dan (Ziyapaşa) temin edilebilir.


- İrtibat Numaraları : 0533 967 1087- 0535 243 3050